ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀՀ-ՈՒՄ ՇՎԵԴԻԱՅԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԵՎ ԼԻԱԶՈՐ ԴԵՍՊԱՆ ՊԱՏՐԻԿ ՍՎԵՆՍՈՆԻՆ
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին:
Ողջունելով դեսպանին՝ համայնքի ղեկավարը կարևորել է Եվրամիության և նրա անդամ պետությունների հետ հարաբերությունների խորացումն ու ամրապնդումը և այս համատեքստում բարձր գնահատել ԵՄ երկրների ջանքներն՝ ուղղված Սյունիքի մարզի անվտանգության և տարածաշրջանային կայունության ապահովմանը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են Արցախից բռնի տեղահանված անձանց առաջնային կարիքներին ուղղված միջնաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրերի ուղղությամբ համայնքի կողմից իրականացված աշխատանքները, համայնքում նրանց ինտեգրմանն ու զբաղվածությանն առնչվող խնդիրները, տեղական տնտեսական, անվտանգային, ենթակառուցվածքների զարգացման ու այլ ոլորտներում տիրող իրավիճակը։
Զրույցի ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման գործընթացի վերաբերյալ։