Մեկնարկել է Գորիսի պետական համալսարանի հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի ընդունելությունը
Սիրելի՛ դիմորդ.
Մեկնարկել է ԳՊՀ հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի ընդունելությունը:
Հեռակա ուսուցման համակարգում փաստաթղթերի ընդունելությունն իրականացվում է ինչպես առցանց՝  https://bit.ly/2CT6myG, այնպես էլ՝ թղթային տարբերակով 2020թ. օգոստոսի 26-ից մինչև սեպտեմբերի 25‑ը, հարցազրույցը կանցկացվի 2020թ. սեպտեմբերի 27-30-ը:
1. Մասնագիտության փոփոխման պարագայում, ԳՊՀ կամ այլ ՄՈՒՀ-երի շրջանավարտների ընդունելությունը իրականացվում է միայն վճարովի համակարգում:
2. Տվյալ մասնագիտության որակավորում չունեցող դիմորդների հետ անցկացվում է նաև հարցազրույց համապատասխան առարկաներից:
3. Օտարերկրյա քաղաքացիները և ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող անձինք մագիստրատուրա կարող են ընդունվել միջպետական և միջգերատեսչական պայմանագրերի կամ համաձայնագրերի հիման վրա, լրացուցիչ տեղերի հաշվին, ինչպես նաև վճարովի հիմունքներով սեփական նախաձեռնությամբ:
4. Մագիստրատուրայի վճարովի համակարգ ընդունված դիմորդների հրամանագրումը կատարվում է մինչև ս/թ. հոկտեմբերի 10-ը ուսման վարձի առնվազն ամսական չափաբաժինը վճարելուց հետո:
Մինչև դիմում-հայտ լրացնելը Արարատ-բանկ Գորիսի մ/ճ-ից ԳՊՀ-ի հաշվեհամարին (900288000012) պետք է կատարել վճարում 1500 ՀՀ դրամ, անդորրագիրը կցել դիմում-հայտին:
Տեղեկությունների համար զանգահարել՝ 098- 19-67-14, 077- 22-57-27: