Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում մենահամերգով հանդես եկավ միջազգային մրցույթի դափնեկիր, քոլեջի  «Ժողովրդական գործիքներ» մասնագիտության շվիի դասարանի երրորդ կուրսի ուսանող Մհեր Ամիրջանյանը (դասախոս՝ Վաչիկ Համբարձումյան, նվագակցող՝ Աստղիկ Գրիգորյան): Մեկ տարի առաջ կայացած անդրանիկ մենահամերգի ժամանակ նա հանդես եկավ շվիով, այս անգամ որոշ գործեր հնչեցրեց դուդուկով: Բոլորիս ծանոթ ու հոգեհարազատ Արամ Խաչատրյանի՝ Լերմենտովի «Դիմակահանդես» դրամայի համար գրված վալսը, թվում է, դժվար կլինի կատարել շվիով, բայց շնորհալի երաժիշտը վարպետությամբ հնչեցրեց: Նա կատարեց նաեւ Ա. Խաչատրյանի եւս մի ստեղծագործություն «Ջութակի կոնցերտի» երրորդ մասը: Համերգին հնչեց նաեւ Կոմիտասի «Կռունկը», Ալ. Սպենդիարյանի «Ղայթարման», Խաչատուր Ներսիսյանի «Սյունիք» ռապսոդիան, այլ ստեղծագործություններ:
Մենահամերգը եզրափակվեց ուրախ նոտաներով: Մհեր Ամիրջանյանը դուդուկով կատարեց «Գյումրվա տրնգին», երաժշտին նվագակցում էին Վաչիկ Համբարձումյանը, Հարություն Առուստամյանը, Սամվել Հայրապետյանը, Լեւոն Թովմասյանը:
Միջոցառման ավարտին Կապանի արվեստի  պետական քոլեջի տնօրեն Վարդան Քոչարյանն իրենց սանին բնորոշեց շնորհալի, նրբազգաց, ուսանողական եւ հասարակական կյանքին ակտիվ  մասնակից եւ չափազանց աշխատասեր, ինչի շնորհիվ արդեն հաջողությունների է հասել: Այդ հաջողությունների համար էլ Վ. Քոչարյանն  արվեստի պետական քոլեջի շնորհակալագիր հանձնեց Մհեր Ամիրջանյանին: Շնորհավորանքներին գումարվում էին բարի մաղթանքները, քանզի Մհերը շուտով մեկնելու է հայոց բանակ: