Հարկահավաքը պետավտոտեսուչի դերում
Սիսիանյան անցուդարձում վերջին ամիսներին որերորդ անգամ շրջանառվում է Նաիրի Բախշյան անունը, ով 2012թ. մայիսի 6-ի ԱԺ ընտրություններից հետո նշանակվել է հարկային տեսչության Սիսիանի ծառայության պետ: Հերթական միջադեպը՝ կապված նրա հետ, արձանագրվեց մարտի 18-ին: Ըստ Սիսիանի մեր աղբյուրների՝ նա փորձել է «կարգի հրավիրել» «ԳԱԶ-24» ավտոմեքենայի վարորդին, ով իբր մեքենան վարում էր արագ ընթացքով: Վարորդի եւ հարկահավաքի միջեւ սկիզբ առած բանավեճը վեր է ածվել ծեծկռտուքի: Մեր թերթի լրագրողի հետ զրույցում Նաիրի Բախշյանը տեղի ունեցածի այլ վարկած ներկայացրեց՝ «Այդ ամենը չի համապատասխանում իրականությանը, աշխատանքից տուն վերադառնալիս մեր տան դիմաց դիտողություն եմ արել մեքենայի վարորդին, քանի որ շատ արագ էր վարում մեքենան: Ոչ մի ծեծկռտուք չի եղել, ոչ մի հայհոյանք չի հնչել: Մեքենայի վարորդն ընդունել է իր սխալը եւ հեռացել: Եվ քանի որ այդ փողոցը բանուկ է, այդ իսկ պատճառով մարդիկ են հավաքվել, կարող եք խոսել այդ քաղաքացու հետ եւ ճշտել»: Հիշեցնենք, որ Նաիրի Բախշյանը հարկային մարմնի Սիսիանի պատասխանատուն է եղել նաեւ տարիներ առաջ եւ ազատվել է պաշտոնից՝ հանրությանը մինչեւ հիմա անհայտ պատճառով, թեեւ Սիսիանում ավելի շատ իշխում է կարծիքը, որ նրա պաշտոնանկությունը կապված է եղել մաքսային ինչ-ինչ մութ գործարքի հետ: Հենց այդ հանգամանքով է պայմանավորված տարակուսանքն ու հետաքրքրությունը, որ կա Սիսիանում Նաիրի Բախշյանի վերջին նշանակման ու վերջին արարքի հետ: