Հաշվետու համերգ և դափնեկիրներ
Աշնանը կլրանա Կապանի Արամ Խաչատրյանի անվան երաժշտական թիվ 1 դպրոցի հիմնադրման 70-ամյակը: Անշուշտ, կլինեն հոբելյանին պատշաճող հանդիսություններ: Դրանք կլինեն հոկտեմբերին, իսկ   այժմ ուստարին ավարտվել է,   կրթօջախի սաները և մանկավարժները հանդես եկան հաշվետու համերգով:
Կրթօջախի մուտքի մոտ հյուրերին կրակոտ կատարումներով դիմավորեց «Զանգեզուր» դհոլահարների համույթը , իսկ ճեմասրահում՝ «Զարթոնք» վոկալ- գործիքային համույթը: Համերգը սկսվեց դպրոցի մանկական երգչախմբի ելույթով (ղեկավար՝ Անուշ Ասլանյան): Այնուհետև դպրոցի տարբեր բաժինների սաները, որոնց մեջ կան հանրապետական և միջազգային մրցույթների դափնեկիրներ, հնչեցրին հայ, ռուս, արևմտաեվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ արժանանալով հանդիսականի ջերմ հավանությանն ու անկեղծ ծափողջույններին:
Համերգն ավարտվելուց հետո դպրոցի տնօրեն Լիլիա Վարդանյանը արժանին մատուցեց դպրոցի սաներին, մանկավարժներին, նվագակցողներին և բոլոր նրանց, ովքեր նպաստեցին հաշվետու համերգի կայացմանը: Անցնող ուստարին նշանավոր էր նրանով, որ կրթօջախի սաները մասնակցել են փառատոների՝ արժանանալով հաղթողի և դափնեկրի կոչման:  «Արտմյուզիք» մրցույթում չորրորդ կարգի դիպլոմի է արժանացել դպրոցի «Զանգեզուր» դհոլահարների համույթը (ղեկավար՝  Հարություն Առուստամյան), երրորդ կարգի դափնեկրի կոչման՝ դպրոցի նորաստեղծ «Զարթոնք»  վոկալ-գործիքային անսամբլը (ղեկավար՝ Արամայիս Հակոբյան): Երկրորդ կարգի դափնեկրի կոչմանն է արժանացել վոկալ բաժնի վեցերորդ դասարանի աշակերտ՝ Ալեքս Ներսիսյանը (դասատու՝ Հասմիկ Մարտիրոսյան): Իսկ ամենանշանակալի հաջողությունն այն էր, որ «Եղեգան փող» շվիահարների համահայկական առաջին մրցույթ–փառատոնի «Գրան պրի» մեծ մրցանակի է արժանացել դպրոցի չորրորդ դասարանի աշակերտ Նարեկ Սարգսյանը (դասատու՝ Ալեն Սահակյան): Պատվոգրերն ու հավաստագրերը հանձնվեցին տերերին, որին հետևեցին անկեղծ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները: