Հաշվետու համերգ-ցուցահանդես և քննարկում
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում կայացավ մարզկենտրոնի արվեստի մանկական դպրոցի սաների 2022-2023 ուստարվա հաշվետու համերգ-ցուցահանդեսը: Ներկաները նախ ծանոթացան դահլիճի նախասրահում կազմակերպված փոքրիկ նկարիչների գեղանկարչական աշխատանքներին նրանց գեղագիտական ընկալումներին:
Հաշվետու համերգին մասնակցում էին Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը, նրա տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը, նաև դասախոսներ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայից՝ դաշնակահարուհի, գիտությունների թեկնածու, կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Գայանե Մարգարյանը, Վյաչեսլավ Պետրոսյանը՝ ջութակահար, կոնսերվատորիայի մասնագիտացված դասարանի դասախոս, Արսեն Միրզոյանը՝ թառի դասախոս:
Դպրոցի սաները տարբեր երաժշտական գործիքներով (դաշնամուր, ջութակ, ժողգործիքներ) հնչեցրին հայ, ռուս, արևմտաեվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, կրթօջախի պարարվեստի բաժնի սաները ներկայացրին «Կռունկներ», «Ավարայր» պարերը, եղավ  նաև ասմունքային կատարում: Պատանի երաժիշտների մեջ կային միջազգային և հանրապետական մրցույթների դափնեկիրներ:
Հաշվետու համերգից հետո Կապանի արվեստի մանկական դպրոցի դահլիճում տեղի ունեցավ քննարկում: Անկեղծ զրույց ծավալվեց համերգում հնչած կատարումների վերաբերյալ: Հրավիրյալ մասնագետների տված  խորհուրդներն ու ցուցումները, անշուշտ, օգտակար կլինեն կրթօջախի դասատուների հետագա աշխատանքում: Այդ ամենի համար դպրոցի տնօրեն Մարինա Նահապետյանը կոլեկտիվի անունից երախտագիտություն հայտնեց հյուրերին: