Հայ օլիմպիականները ավարտեցին ելույթները Պեկինում
Հայաստանի ներկայացուցիչները ավարտեցին ելույթները Պեկինի 24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերում:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, գեղասահորդներ Թինա Կարապետյանն ու Սիմոն Սենեկալը պարային զույգերի պայքարում զբաղեցրել են 18-րդ տեղը: Նրանք այսօր հանդես են եկել ազատ ծրագրում և երկու վարժության համագումարում հավաքել 167.03 միավոր: Մրցմանը պարային 20 զույգ է մասնակցել:
Պեկին-2022-ում Հայաստանի ներկայացուցիչներ Կատյա Գալստյանն ավելի վաղ դահուկավազքի կանանց 10 կմ դասական ձևում 34:37.5 արդյունքով 74-րդ տեղն է զբաղեցրել, իսկ Անգելինա Մուրադյանը՝ 93-րդ (39:43.4): Կատյա Գալստյանը հանդես է եկել նաև կանանց արագավազքում և գրանցելով 4:00:48 արդյունք՝ չի հաղթահարել որակավորման փուլը։
Դահուկավազորդ Միքայել Միքայելյանը տղամարդկանց 15 կմ դասական ձևում 61-րդ տեղն է զբաղեցրել 99 մարզիկների պայքարում, իսկ սքիաթլոն 15 կմ դասական և 15 կմ ազատ ոճերում հայ դահուկորդը զբաղեցրել է 47-րդ հորիզոնականը:
Հիշեցնենք՝ Պեկինի խաղերին պետք է մասնակցեր նաև լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը, որը, սակայն, կորոնավիրուսի դրական թեստի պատճառով չկարողացավ մեկնել մրցավայր: