Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղի հայտարարությունը
1. Հայստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղը հայտարարում է 2016թ. հեռակա ուսուցմամբ բակալավրական կրթության ընդունելություն հետեւյալ կրթական ծրագրերով՝ տնտեսագիտություն (360 հազար դրամ), տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ (360 հազար դրամ), լեռնային գործ եւ օգտակար հանածոների արդյունահանում (312 հազար դրամ), մետալուրգիա (312 հազար դրամ), շինարարություն (արդյունաբերական եւ քաղաքացիական շինարարություն) (312 հազար դրամ), օգտակար հանածոների հարստացում (312 հազար դրամ):
2. Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղ հեռակա ուսուցմամբ կարող են ընդունվել առնվազն միջնակարգ, նախնական մասնագիտական կամ միջին մասնագիտական կրթություն ունեցող անձինք` առանց տարիքի սահմանափակման:
3. Դիմորդը իր ընտրությամբ կարող է հայտագրել եւ մասնակցել միայն մեկ բուհի ընդունելության մրցույթին՝ հանձնելով սահմանված քննությունները: Ընդունելության մրցույթը կատարում է յուրաքանչյուր բուհ՝ ըստ մասնագիտությունների, հատկացված տեղերի եւ միավորների:
4. Սույն կետում նշված կարգավիճակ ունեցող դիմորդները բուհ ընդունվելու դեպքում օգտվում են օրենքներով սահմանված ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցման իրավունքից,
. 1-ին ու 2-րդ խմբերի եւ մինչեւ 18 տարեկան մանկուց հաշմանդամները,
. առանց ծնողական խնամքի մնացած մինչեւ 23 տարեկան երեխաները:
5. Քննությունները դրական միավորներով հանձնած դիմորդներից, պետական բյուջեի միջոցների հաշվին, մրցույթից դուրս, ընդունվում են ՀՀ պաշտպանության ժամանակ զոհված (մահացած) զինծառայողների երեխաները, ժամկետային զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելիս հաշմանդամ դարձած քաղաքացիները` համաձայն ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՀՀ կառավարությանն առընթեր ՀՀ ոստիկանության եւ ՀՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տված տեղեկանքների:
6. Պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից զորացրված դիմորդները քննությունները դրական միավորներով հանձնելու դեպքում բուհ են ընդունվում մրցույթից դուրս, ըստ մասնագիտությունների նախարարության կողմից հաստատված տեղերի: