Վերջին ամիսներին մի քանի դիմում հղեցի Ձեզ՝ պատմելով Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի կամայականությունների ու հակապետական գործողությունների, նաեւ այն մասին, թե ինչպիսի հետապնդումների են ենթարկվում թերթի խմբագիրն ու նրա ընտանիքի անդամները:
Ցավոք որեւէ կերպ, այդ ամենից հետո, նրան կանգնեցնելու քայլեր չեղան: Ընդհակառակը, այդ ամենից հետո ավելի սաստկացավ գրոհը. արձանագրվեցին ամենատարբեր բնույթի ոտնձգություններ թերթի, նրա խմբագրի, նաեւ բաժանորդների հանդեպ:
2018թ. հունվարի 16-ին ՌԴ Տամբովի մարզի Միչուրինսկ քաղաքում ինձ առեւանգելու փորձ կատարվեց, եւ ես, անցած ամիսների նրա չարագործությունները հիմք ընդունելով, հայտարարեցի, որ առեւանգման փորձ կարող էր պատվիրել Վահե Հակոբյանը:
Այդ հայտարարությունը եւս անուշադրության մատնվեց: Հաջորդեցին նոր ու չտեսնված քայլեր խմբագրի ու խմբագրության դեմ:Մասնավորապես, հավաքագրվեցին հանրակրթական դպրոցների տնօրեններ, ովքեր շտապ կարգով՝ մի քանի օրվա ընթացքում, միեւնույն տեքստով, հաղորդումներ ներկայացրին ոստիկանության Կապանի եւ Գորիսի բաժիններ, իսկ Կապանի բաժնում էլ քրեական գործեր հարուցվեցին: Պարզագույն մի խնդրանք ունեմ՝ քանի որ այդ ամենն ակնհայտորեն կատարվում է մարզպետի պատվերով, քանի որ սյունիքյան հանրության մեջ Վահե Հակոբյանն ընկալվում է նախեւառաջ իբրեւ մարզի իրավապահ մարմինների ղեկավար, խնդրում եմ Ձեր միջնորդությունը՝ թերթին ու խմբագրությանն առնչվող քրեական գործերի նախաքննությունը տեղափոխել հանրապետության որեւէ այլ մարզ՝ նախաքննության օբյեկտիվությունն ապահովելու նպատակով: