«Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» դարձյալ Սյունիքում են
Մայիսի 6-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր, Երևանի Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Տիգրան Հեքեքյան) «Երգով ու սիրով» փառատոնի շրջանակում հանդես եկավ մենահամերգով: Ինչպես համերգից առաջ ներածական խոսքում նշեց Տիգրան Հեքեքյանը, այս անգամ բարդ համերգային ծրագիր են ներկայացնելու, որում ընդգրկված որոշ ստեղծագործություններ առաջին անգամ են հնչելու: Նաև հայտնեց, որ հունիսի 8-ին արտերկրում մասնակցելու են փառատոնի որին ներկայացվելիք համերգային ծրագիրը հենց Սյունիքում է կատարվելու:
Առաջին բաժնում հնչեցին հայ հոգևոր երգեր Մաշտոց «Լույս Փառաց» Կոմիտաս՝ «Օրհնյալ է Աստված»,  «Սուրբ-սուրբ» ինչպես և արտասահմանցի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ Հենդել, Բախ, Բենգ Յոհանսոն, Բենջամին Բրիտեն, Սերգեյ Պլեշակ, Նոել Գոյման և այլն:
Երկրորդ բաժնում երգչախումբը կատարեց հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ Ռոբերտ Պետրոսյան, Էդգար Հովհաննիսյան, Երվանդ Երկանյան, Արթուր Ահարոնյան և այլն: Որպես մերօրյա պատերազմում նահատակվածներին հարգանքի տուրք՝ երգչախումբը կատարեց Առնո Բաբաջանյանի «Տղերքը, որոնք  չկան» ստեղծագործությունը: Որպես հավարտ համերգի՝ հնչեց Ջորջ Գերշվինի «Մեդլի» (պոպուրի) ստեղծագործությունը, որի կատարմանը հանդիսատեսը վարձահատույց եղավ երկարատև, չընդհատվող ծափահարություներով: Որպես բիս՝ հնչեց Ստեփան Շաքարյանի «Մուշը»-ը:
Մայիսի 9-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տեղի կունենա «Երգով ու սիրով» փառատոնի գլխավոր, միացյալ համերգը, որին «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբին կմիանան մարզի երաժշտական դպրոցների երգչախմբերը: