Հայաստանից Սիրիա գործուղված մարդասիրական խմբի անդամները ռմբակոծությունից չեն տուժել. Ռուբեն Առաքելյան
Արաբական «Ալ Մայադին» կայանը  հաղորդել էր, որ ռմբակոծվել է Հալեպի հյուսիսարևելյան հատվածը: Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ամենայն հավանականությամբ, այս անգամ Հալեպը ռմբակոծվել է իսրայելական օդուժի կողմից։ Թիրախը իրանական զենքի պահեստարաններն են եղել: «Սքայ նյուզ Արաբիա» կայանն էլ իր հերթին հաղորդում է, որ հարվածների թիրախ է դարձել Հալեպի միջազգային օդանավակայանի շրջակայքը, որտեղ գտնվում են նշված պահեստները:
Ըստ սիրիական «Սանա» գործակալության՝ ռմբակոծվել է նաև Հալեպի Շեյխ Նաջար շրջանը։
Այսօր լուրեր էին շրջանառվում, որ օդանավակայանի տարածքի ռմբակոծության արդյունքում հնարավոր է, որ տուժած լինի նաև Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում ՀՀ հումանիտար առաքելություն իրականացնող անձնակազմը:
«Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Ռուբեն Առաքելյանն այսօր SHANTNEWS.am-ի հետ հեռախոսազրույցում ասել է, որ թե´ սակրավորները, թե´ բժիշկներն անվնաս են և շարունակում են աշխատանքը
«Հալեպի օդանավականանը նախ` լքված` չգործող օդանավակայան է: Ինքը բավական հեռու է մեզանից: Հրետակոծությունը միայն այսօր չի եղել, անընդհատ էլ լինում է, գիտեք՝ պատերազմ է: Դա որևիցե կերպ մեր խմբի, մեր առաքելության մասնակիցների վրա չի ազդում՝ բավականին հեռու է: Ես առավոտյան եմ խոսել մեր տղաների հետ, ամեն ինչը նորմալ է, աշխատանքները շարունակվում են»,- ասել է Առաքելյանը՝ հիշեցնելով, որ սակրավորների երեք խումբ է աշխատում, իսկ բժիշկները 4 հիվանդանոցներում են իրենց գործունեությունը ծավալում:
Հիշեցնենք, որ Սիրիայի ժողովրդին մարդասիրական մասնագիտական օժանդակություն ցուցաբերելու նպատակով փետրվարի 8-ին հումանիտար ականազերծողներից, բժիշկներից և նրանց անմիջական անվտանգությունն ապահովող հայ մասնագետներից բաղկացած խումբը (ընդհանուր՝ 83 անձ) մեկնել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն: