HayNews.am կայքի պատասխանատու Մհեր Եղիազարյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է, նա իններորդ օրն է ինչ հացադուլի մեջ է
HayNews.am կայքի պատասխանատու Մհեր Եղիազարյանը արդեն իններերդ օրն է շարունակում է հացադուլը:
Մ. Եղիազարյանի անժամկետ հացադուլ է հայտարարել դեկտեմբերի 5-ից: Նա ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, այդ մասին բարձրաձայնել են նաև նրան բուժող բժիշկներըը:
Մհեր Եղիազարյանի պաշտպան, ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ Մարտին Զիլֆուղարյանը դիմել է ՀՀ արդարադատության նախարարության
«դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի պետ Վահան Մարգարյանին, իր պաշտպանյալին իրենց մոտ տեղափոխելու և հետազոտելու խնդրանքով: Ըստ պաշտապան Զիլֆուղարյանի՝ Եղիազարյանի վիճակը կտրուկ վատացել է:
Մ. Եղիազարյանը ձերբակալվել է 2018թ.-ի դեկտեմբերի 3-ին, հացադուլ հայտարարել՝ դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 9:00-ից: Նա նաև հանդես էր եկել հայտարարությամբ
Ընդ որում, մինչև այս պահը ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանից, ՀՀ դատախազությունից, ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտից որևէ արձագանք չկա Մ. Եղիազարյանի ներկայացրած պահանջների վերաբերյալ: Ըստ կալանավորվածի հայտարարության՝ շարունակելու է հացադուլը այնքան ժամանակ, մինչև չկատարվեն իր առաջ քաշած օրինական ճանապարհով նախաքննություն իրականացնելու պահանջները: