Հայտարարվում է մրցույթ ՀՀ Սյունիքի մարզի «Սյունիքի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի   քիմիայի  (11 դասաժամ), կենսաբանության (12 դասաժամ),   ԹԳՀԳ /ինֆորմատիկայի / (9 դասաժամ), երաժշտության (8 դասաժամ), կերպարվեստի (3 դասաժամ) ուսուցչի թափուր տեղի համար: Մրցույթն անցկացվում է երկու փուլով` թեստավորման եւ հարցազրույցի: Թեստավորման փուլն անցկացվում է` ըստ ՀՀ ԿԳՄՍՆ մշակած հարցաշարի: Հարցազրույցի փուլի հարցաշարը կազմում է հաստատությունը եւ յուրաքանչյուր մասնակցի հետ հարցազրույցն անցկացնում առանձին:
- դիմում (Ձեւ 1), մեկ լուսանկար 3x4 չափսի,
- «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքի 26-րդ հոդվածի 1-ին մասին համապատասխան՝ աշխատանքային ստաժի վերաբերյալ տեղեկանք աշխատավայրից եւ աշխատանքային գրքույկի պատճենը (առկայության դեպքում),
- ՀՀ արական սեռի քաղաքացիները՝ նաեւ զինվորական գրքույկ,
- որակավորման տարակարգ ունենալու դեպքում՝ հավաստող փաստաթուղթ:
Տնօրենի կողմից նշանակված պատասխանատու անձը փաստաթղթերի բնօրինակները համեմատում է պատճենների հետ եւ բնօրինակները վերադարձնում:
Եթե ներկայացված փաստաթղթերի ցանկն ամբողջական չէ կամ առկա են թերություններ, մասնակիցը կարող է մինչեւ փաստաթղթերի ընդունման ժամկետի ավարտը վերացնել եւ համալրել դրանք:
Փաստաթղթերն ընդունվում են դեկտեմբերի  12-ից մինչեւ դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ, ամեն օր` ժամը 10:00-ից 15:00-ը, բացի շաբաթ, կիրակի եւ այլ ոչ աշխատանքային օրերից:
Մրցույթը տեղի կունենա դեկտեմբերի 28-ին` ժամը 10:30-ին/ քիմիա, ԹԳՀԳ առարկաներ /և  ժամը 12:00-ին/ կենսաբանություն, երաժշտություն, կերպարվեստ առարկաներ/՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Սյունիքի միջնակարգ դպրոցում, հասցեն՝ գ. Սյունիք, Վերին թաղ 19:
Տեղեկությունների համար զանգահարել` (094) 06-48-13 , 0285-2-04-44 հեռախոսահամարներով: