Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳՆ ներկայացուցիչներն այցելել են «Սյունյաց երկրի» խմբագրություն
Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարության  առաջատար խմբի ղեկավար Սերգեյ Չաշչիխինը և առաջատար խմբի 3-րդ քարտուղար Վլադիմիր Շիրյաևը հունվարի 10-ին այցելել են «Սյունյաց երկրի» խմբագրություն:
Պարբերականի խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանի հետ հանդիպման ժամանակ Սերգեյ Չաշչիխինը ներկայացրել է տեղեկություններ Կապանում Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր հյուպատոսության բացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքի, ինչպես և տարածաշրջանի ստեղծագործական ու գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ առաջատար խմբի շփումների մասին:
Ռուս դիվանագետը տեղեկություններ է հաղորդել նաև հայ-ռուսական առևտրատնտեսական ու հումանիտար-մշակութային հարաբերությունների մասին:
Սամվել Ալեքսանյանը հյուրերին ծանոթացրել է «Սյունյաց երկիր» թերթի և «Սյունյաց երկիր. մշակութային» եռամսյա հանդեսի գործունեությանը, այդ լրատվամիջոցների անցած ճանապարհին:
Խմբագիրն ընդգծել է նաև հայ-ռուսական հարաբերությունների ներկա ընթացքին առնչվող մի շարք հարցերի վերաբերյալ հավելյալ պարզաբանումների անհրաժեշտությունը:
Երկուստեք կարևորել են Սյունիքի մարզի հետ հոգևոր-մշակութային կապերի հետագա ամրապնդումը:
Սամվել Ալեքսանյանը Սերգեյ Չաշչիխինին է նվիրել  «Սյունյաց երկիր. մշակութային» հանդեսի՝ աշխարհահռչակ Արամ Խաչատրյանին նվիրված բացառիկ համարի օրինակը:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև «Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագրի տեղակալ Վահրամ Օրբելյանը և «Русский дом»-ի՝ Սյունիքի մարզում նախագծերի համակարգող Լյուդմիլա Աղախանյանը: