«ԶԱՆԳԵԶՈՒՐ ՏԵՔՍՏԻԼ»  ՓԲԸ-ն (այսուհետ նաև՝ Ընկերություն) տեղեկացնում է, որ 2020թ. հոկտեմբեր 10-ին, ժամը 11-ին և ժամը 13-ին, Ընկերության՝ ք. Գորիս, Գ. Տաթևացու 5 հասցեում գտնվող վարչական շենքում, գումարվելու են Ընկերության բաժնետերերի արտահերթ ընդհանուր երկու ժողովներ, որոնց օրակարգերում ընդգրկված են հետևյալ հարցերը.
Առաջին (ժամը 11-ին գումարվող) ժողովի օրակարգ.
1. Ընկերության 2019թ. տարեկան հաշվետվությունների հաստատում:
2. Ընկերության շահույթի և վնասի բաշխման հաստատում:
3. Տարեկան շահութաբաժինների վճարման մասին որոշման ընդունում:
Երկրորդ (ժամը 13-ին գումարվող) ժողովի օրակարգ.
1. Ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամների ընտրություն և տնօրենների խորհրդի քանակական կազմի հաստատում:
2. Ընկերության տնօրենի փոփոխության մասին որոշման ընդունում:
3. Ընկերության վերստուգող հանձնաժողովի անդամների լիազորությունների վաղաժամկետ  դադարեցում:
4. Ընկերության վերստուգող հանձնաժողովի իրավասությունները վերստուգողի վրա դնելու մասին որոշման ընդունում:
5. Ընկերության վերստուգողի ընտրություն:
Ընկերության բաժնետերերի արտահերթ ընդհանուր ժողովներին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմելու ամսաթիվը 2020թ. հոկտեմբերի 9-ն է՝ հոկտեմբերի 8-ի ավատի դրությամբ ընկերության բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:
Օրակարգի հարցերին վերաբերվող փաստաթղթերին ծանոթանալու, ինչպես նաև լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք մինչև 09.10.2020թ-ը դիմել Ընկերությանը վերը նշված հասցեով, աշխատանքային օրերինժամը  1100 -ից մինչև 1600 -ն:
Ընկերության բաժնետերերի արտահերթ ընդհանուր երկու ժողովներին մասնակցելու դեպքում անհրաժեշտ է ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթով: