«Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան» հիմնադրամի Կապանի մասնաճյուղը հայտարարում է բակալավրի կրթական ծրագրով 2015-2016 ուստարվա հեռակա ուսուցման ընդունելություն հետեւյալ մասնագիտություններով`
Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն եւ կառավարում (լեռնամետալուրգիական ճյուղում) (360000), Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ (360000), Օգտակար հանածոների հետախուզում եւ մշակում (312000), Մետալուրգիա եւ նյութագիտություն (312000), Փոխադրումների եւ ճանապարհային երթևեկության կազմակերպում եւ կառավարում (312000), Շինարարություն, շինարարական իրերի եւ կառուցվածքների արտադրություն (312000):
Մասնաճյուղ վճարովի մրցութային հիմունքներով հեռակա ուսուցմամբ կարող են ընդունվել միջնակարգ, նախնական մասնագիտական եւ միջին մասնագիտական կրթություն ունեցող անձինք` առանց տարիքի սահմանափակման:
Դիմորդներին տրվող արտոնությունները.
ա) Նշված կարգավիճակ ունեցող դիմորդները բուհ ընդունվելու դեպքում օգտվում են օրենքներով սահմանված ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցման (անվճար) իրավունքից՝
. 1-ին ու 2-րդ խմբերի եւ մինչեւ 18 տարեկան մանկուց հաշմանդամները, համաձայն բժշկասոցիալական փորձաքննության գործակալության կողմից տրված եզրակացության.
. առանց ծնողական խնամքի մնացած մինչեւ 23 տարեկան երեխաները:
բ) Քննությունները դրական միավորներով հանձնած դիմորդներից, պետական բյուջեի միջոցների հաշվին, մրցույթից դուրս, ընդունվում են ՀՀ պաշտպանության ժամանակ զոհված (մահացած) զինծառայողների երեխաները, ժամկետային զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելիս հաշմանդամ դարձած քաղաքացիները` համաձայն ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՀՀ կառավարությանն առընթեր ՀՀ ոստիկանության եւ ՀՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տված տեղեկանքների:
Պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից զորացրված դիմորդները քննությունները դրական միավորներով հանձնելու դեպքում բուհ են ընդունվում մրցույթից դուրս, ըստ մասնագիտությունների նախարարության կողմից հաստատված տեղերի:
Փաստաթղթերի ընդունումը.
Դիմորդը ՀԱՊՀ Կապանի մասնաճյուղի ընդունող հանձնաժողովին ներկայացնում է.