Հետաձգված դասերը կլրացվեն, քննությունները կկազմակերպվեն ավելի ուշ, իսկ մանկավարժները կշարունակեն վարձատրվել․ Արայիկ Հարությունյան
13.03.2020 21:32
Այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը խոսեց նոր կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի պատճառով դասերը մինչև մարտի 23-ը դադարեցնելու և հետագա անելիքների մասին։
Նախարարը հիշեցրեց, որ ավելի վաղը հայտարարել են՝ դասերը մինչև դադարեցվել են, և այսօր այդ հարցով քննարկումներ են եղել ու որոշվել է, որ դասերը մանկապարտեզներում, նախակրթարաններում, դպրոցներում, քոլեջներում, ուսումնարաններում, բուհերում և բոլոր արտադպրոցական ուսումնական հաստատություններում կհետաձգվեն մինչև մարտի 23-ը։
«Հետագա որոշումները կլինեն հաջորդ շաբաթ, ըստ իրավիճակի՝ այս ամենն արվում է կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխարգելելու աշխատանքների շրջանակում, որ համակարգում է ՀՀ կառավարությունը»,- ասաց նա։
Նախարարը նշել է, որ այս որոշման արդյունքում նաև պահպանվելու է մանկավարժների վարձատրությունը, բաց թողնված ծրագրերը կլրացվեն, իսկ քննությունները կկազմակերպվեն ավելի ուշ։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի ևս 2 դեպք․ վարակված է ընդհանուր 8 մարդ։