ՀՀ Անկախության հռչակման օրը հերթական խաղահրապարակը բացվեց Շինարարների թաղամասում
ՀՀ Անկախության հռչակման օրը կրկնակի տոն դարձավ Շինարարների թաղամասի բնակիչների համար։ Այսօր մեծ հանդիսավորությամբ տեղի է ունեցել Շինարարների փողոցի թիվ 15 և 17 բազմաբնակարան բնակելի շենքերի հարևանությամբ կառուցված խաղահրապարակի, մարզադաշտի և հանգստի գոտու բացման արարողությունը։
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի և թաղամասի համատիրության նախագահ Արշավիր Հարությունյանի օգնությամբ խորհրդանշական կարմիր ժապավենը կտրել են երեխաները՝ ազդարարելով խաղահրապարակի պաշտոնական բացումը։
Իր ելույթում Գևորգ Փարսյանը շնորհավորել է ներկաներին՝ Անկախության տոնի և խաղահրապարակի շահագործման մեկնարկի առթիվ, ինչպես նաև համայնքի կայուն ու համաչափ զարգացման տեսանկյունից կարևորել ենթակառուցվածքների զարգացումն ու արդիականացումը հատկապես ծայրամասային թաղամասերում։ Համայնքի ղեկավարը հորդորել է բնակիչներին խնամքով վերաբերվել և իրենց հերթին անել հնարավորը կատարված աշխատանքի պահպանման համար:
Թաղամասի երեխաների օրը հետաքրքիր և հիշարժան դարձնելու համար կազմակերպվել էր նաև մարզական փառատոն, որտեղ ցուցադրական ելույթներով հանդես են եկել Կապանի Դավիթ Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան և մարմնամարզության մանկապատանեկան մարզադպրոցների սաները։
Տասնամյակներ շարունակ անխնամ ու քայքայված տարածքի փոխարեն թաղամասն այսօր ունի նոր խաղասարքերով և մարզասարքերով համալրված խաղահրապարակ, ռետինե հատակով մարզադաշտ՝ բասկետբոլի և վոլեյբոլի համար։ Բնակիչների հանգիստը հավուր պատշաճի կազմակերպելու նպատակով տարածքը կահավորվել է նաև նստարաններով, զրուցարան–տաղավարներով, կառուցվել է նոր ճեմուղիներ։
Բակի բնակիչները ևս իրենց գոհունակությունն են հայտնել Գևորգ Փարսյանին` ընդգծելով, որ երկար տարիներ են սպասել իրենց երեխաների համար խաղահրապարակ ու միաժամանակ հանգստի գոտի ունենալուն և այսօր այդ երազանքն իրականություն է դարձել:
Ծրագիրը կյանքի է կոչվել համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորման արդյունքում, իսկ գույքի ձեռքբերման հարցում համայնքին աջակցել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունը: