ՀՀ վարչապետը եւ նախագահը ներկա են եղել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի մոր՝ Գրետա Սարգսյանի հոգեհանգստի արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզի Արարատ գյուղում մայիսի 20-ի երեկոյան սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արամ Սարգսյանի մոր՝ Գրետա Սարգսյանի հոգեհանգիստն է։
Գրետա Սարգսյանին, ում ժողովուրդը Գրետա մայրիկ է անվանում, վերջին հրաժեշտը տալու են եկել ընտանիքի բարեկամները, ընկերները, ներկա եւ նախկին իշխանությունների ներկայացուցիչներ:
Գրետա Սարգսյանը 81 տարեկան էր, մահացել է երկարատեւ հիվանդությունից հետո, նա նաեւ ուղեղի կաթված է տարել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ «Շանթ» հեռուստաընկերության նորությունների կայքից, Արարատ գյուղում, սպարապետի տանը եղել են ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ամենայն հայոց Գարեգին Բ կաթողիկոսը, պաշտպանության եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ներկայացուցիչները:
Գրետա մայրիկի հոգեհանգստի արարողությանը ներկա էր նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ տիկնոջ հետ: Նա իր ցավակցություն է հայտնել Գրետա մայրիկի որդիներին՝ Արամ եւ Արմեն Սարգսյաններին եւ խոնարհվելով՝ իր հարգանքի տուրքը մատուցել Գրետա մայրիկին:
Գրետա Սարգսյանի հուղարկավորությունը տեղի կունենա մայիսի 21-ին, ժամը 14։00-ին՝ Արարատ գյուղի Սուրբ Հակոբ եկեղեցուց։