Հնչեց երգեհոնային երաժշտություն
Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի նախաձեռնությամբ և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Կապանի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում անցկացվեց հայ երգեհոնային երաժշտության նահապետ Վահագն Ստամբոլցյանի անվան  Երգեհոնային երաժշտության II միջազգային փառատոն։
Հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան կապանցի ունկնդիրը հաղորդակից եղավ Յոհան Սեբաստիան Բախի, Լեոն Բյոլմանի, Շարլ Մարի Վիդորի ստեղծագործություններին։ Հնչեցին նաև հայ հոգևոր երաժշտության գանձարանից նմուշներ՝ Կոմիտաս, Մ․ Եկմալյան, որոնց մեջ կային Վահագն Ստամբոլցյանի մշակումները և փոխադրումները։ Հանդես եկան հայ երգեհոնային դպրոցի Նահապետի սաներ Լուսին Սառաջյանը, Լուսինե Հարությունյանը, Արմեն Աղաջանյանը, Թերեզա Ոսկանյանը, Հարություն Թագվորյանը։
Համերգի ավարտին Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի տնօրենի տեղակալ, փառատոնի գեղարվեստական ղեկավար և հիմնադիր Արմեն Սուքիասյանը շնորհակալություն հայտնեց Կապանի արվեստի պետական քոլեջի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանին՝ համագործակցության համար։