«Հոգու թռիչքին»՝ ստեղծագործական նոր թռիչք
Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ «Հոգու թռիչք» վոկալ-գործիքային անսամբլի ելույթը (գեղարվեստական ղեկավար՝ Շուշանիկ Գեւորգյան): Գերլարված մեր ժամանակներում (կորոնավիրուսի համավարակ, պատերազմի պատճառած անամոք վերքեր)  սա մի պատեհ առիթ էր թոթափելու օրվա լարվածությունը, մանավանդ ընտրական  քարոզարշավի,պատգամավորության թեկնածուների երբեմն բարոյականության ոչ մի շրջանակում չտեղավորվող՝ միմյանց հանդեպ ունեցած «փոխհրաձգությունների» համատեքստում:
Իսկ անսամբլի ելույթը ներառում էր ինչպես հեղինակային (Շուշանիկ Գեւորգյան), այնպես էլ ժամանակակից ու դասական ստեղծագործություններ (Առնո Բաբաջանյան, Էնիո Մարիկոնե եւ այլն): Համերգի ավարտին հանդիսականները անկեղծ ծափողջույններով ու ծաղկեփնջերով վարձատրեցին Շուշանիկ Գեւորգյանի ղեկավարած անսամբլի երաժիշտներին՝ մեներգչուհի Հասմիկ Մարտիրոսյան, ջութակահարներ Լիաննա Սողոմոնյան եւ Լիլյա Ղազարյան, կլարնետ Ալեն Սահակյան, բաս կիթառիստ Սամվել Ալեքսանյան, հարվածային գործիքներ՝ Էդուարդ Հարությունյան:
Մնում է «Հոգու թռիչք» համերաշխ կոլեկտիվին ստեղծագործական նոր թռիչքներ ցանկանալ: