«Հոգու թռիչքը» շարունակում է հաճելի պահեր պարգևել
Ազդագիրն այս անգամ հրավիրում էր «Հոգու թռիչք» վոկալ-գործիքային անսամբլի համերգի Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում: Կապանցի հին ու նոր սերնդի երաժիշտներին միավորել է հանդիսականին հաճելի պահեր պարգևելու առաքելությունը: Համերգային ծրագիրը սկսվեց Աստոր Պիացոլայի «Մոռացում» ստեղծագործության կատարումով։ Հաջորդիվ հնչեցին անսամբլի ղեկավար Շուշանիկ Գևորգյանի հին ու նոր հեղինակային ստեղծագործություններ, ինչպես նաև արտասահմանցի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների կատարումներ։ Դրանք հավանությամբ ընդունեց հանդիսատեսը, որ երկու ժամ շարունակ հնչյունների մոգական աշխարհում էր։
Մնում է արժանին մատուցել անսամբլին և ներկայացնել նրա կազմը՝ անսամբլի ղեկավար Շուշանիկ Գևորգյան (դաշնամուր), Շուշանիկ Պողոսյան (ջութակ), Յուրի Բաղդասարյան (ջութակ), Լիլյա Ղազարյան (ջութակ), Լիանա Սողոմոնյան (ջութակ), Մերի Պետրոսյան (ստեղնաշարային գործիքներ), Սամվել Ալեքսանյան (բաս կիթառ), Ալեն Սահակյան (կլարնետ), Էդուարդ Հարությունյան (հարվածային գործիքներ)։