Հովսեփ Առաքելյանը ծանոթացել է Իշխանասար, Անգեղակոթ և Շաքի բնակավայրերի հիմնախնդիրներին
Սույն թվականի նոյեմբերի 6-ին համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը շրջայց է կատարել Սիսիան համայնքի Իշխանասար, Անգեղակոթ և Շաքի բնակավայրեր, ծանոթացել բնակավայրերում առկա հիմնախնդիրներին, որոնք բազմաթիվ էին, բազմաբնույթ և տարիներով կուտակված։
Բարձրացված հարցերը վերաբերում էին փողոցային լուսավորությանը, ճանապարհների բարեկարգմանը, նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների բացակայությանը կամ վերանորոգմանը, անմխիթար վիճակում գտնվող վարչական շենքերին և Մշակույթի տներին։
Այցելության ժամանակ Հովսեփ Առաքելյանը այցելել է վերոնշյալ երեք բնակավայրերում կառուցվող «մոդուլային տիպի» դպրոցների շինարարական աշխատանքներին, ծանոթացել առաջացած խնդիրներին։
Բարձրացված խնդիրներից մի քանիսը տեղում պարզաբանվել են, իսկ մնացած հարցերի վերաբերյալ Հովսեփ Առաքելյանը բնակավայրերի վարչական ղեկավարներին հորդորել է գրավոր տարբերակով ներկայացնել՝ շուտափույթ և համարժեք լուծում տալու համար:
Համայնքի ղեկավարն այց է կատարել նաև բնակավայրերում գործող արտադրամասեր, ծանոթացել արտադրության ծավալներին և ուրախությամբ նշել, որ համայնքում նմանատիպ արտադրամասերը անչափ կարևոր են տնտեսության զարգացման համար։