Հուշամրցաշար Քաջարանում՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմում նահատակվածներին
Դեկտեմբերի 10-ին Քաջարան քաղաքում տեղի ունեցավ 44-օրյա պատերազմում զոհվածների անունը կրող բռնցքամարտի հուշամրցաշար, որին մասնակցում էին թվով 120 մարզիկներ՝ մայրաքաղաք Երևանից, Արցախից և Հայաստանի տարբեր բնակավայրերից։
Միջոցառումը կազմակերպել էր Քաջարանի մանկապատանեկան մարզադպրոցը, իսկ գլխավոր հովհանավորը "ԱԺԴԱՆԱԿ" ՍՊ ընկերությունն էր։
Մրցաշարը վարեցին առաջնակարգ մրցավարներ։
Նախքան հուշամրցաշարի մեկնարկը՝ հյուրերը, մարզիչներն ու մարզիկները՝ Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի գլխավորությամբ հարգանքի տուրք մատուցեցին Քաջարանի եղբայրական պանթեոնում, այնուհետև "ԶՊՄԿ" ՓԲ ընկերության մարզահամալիրում՝ Քաջարանի հոգևոր հովիվ՝ Տեր Շիրակ քահանա Խանոյանի օրհնությամբ տրվեց հուշամրցաշարի մեկնարկը։
Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանը իր ողջույնի խոսքում շնորհակալական խոսք ուղղեց մրցաշարի կազմակերպիչներին՝ Քաջարանի մանկապատանեկան մարզադպրոցին, մարզչական անձնակազմին և մայրաքաղաքից, Հայաստանի տարբեր քաղաքներից ու Արցախից ժամանած մարզիչներին ու մարզիկներին՝ սերունդներին նմանօրինակ դաստիարակելու համար։
Այնուհետև նա իր խոսքում նշեց, որ սպորտի զարգացումն ու խրախուսումը Հայաստանում օրվա հրամայական և պահանջ են՝ առողջ սերունդ և ուժեղ բանակ ունենալու ակնկալիքով, որ յուրաքանչյուրի սրբազան պարտքը պետք է լինի՝ իր հնարավորության սահմաններում աջակցելու սպորտի ամենատարբեր ոլորտների զարգացմանը։
Համայնքի ղեկավարը հորդորեց մարզիկներին, որ նրանցից յուրաքանչյուրը անի առավելագույնը, որպեսզի նոր անուններ թողնվի աշխարհին։ Եվ միաժամանակ վստահեցրեց, որ մրցաշարից հետ կվերադառնան մեծ տպավորությամբ, և ամեն տարի պետք է ընդլայնել նմանօրինակ հուշամրցաշարերի աշխարհագրությունը՝ հնարավորություն տալով սաներին՝ բացահայտելու իրենց ֆիզիկական կարողությունները։
Ծաղիկներ և հուշանվերներ հանձնվեցին՝ 44 օրյա պատերազմում զոհված քաջարանցիների ծնողներին, կանանց և զավակներին, որից հետո մեկնարկեց մրցաշարը։
Մրցաշարը ավարտվեց և մարզիկները ըստ զբաղեցրած տեղերի արժանացան մեդալների, իսկ մարզիչներն անակնկալ նվերներ հանձնեցին Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի, կազմակերպիչներին, գլխավոր հովհանավոր "ԱԺԴԱՆԱԿ" ՍՊ ընկերությանը և "ԶՊՄԿ" ՓԲ ընկերությանը։