Ի՞նչ է կատարվում նոր Հայաստանում. հանցագործ Վահե մարզպետը, ով պետք է առաջինը թախտընկեց արվեր եւ ձերբակալվեր, շարունակում է պաշտոնավարել
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության այսօրվա նիստում ութ մարզպետ է նշանակվել: Որքան էլ զարմանալի է՝ Սյունիքի մարզպետի հարցը չի մտել օրակարգ, ինչը համընդհանուր զարմանքի տեղիք է տվել ոչ միայն Սյունիքում:
Մարդիկ հարցնում են՝ ի՞նչ է կատարվում նոր Հայաստանում. հանցագործ Վահե մարզպետը, ով պետք է առաջինը թախտընկեց արվեր ու ձերբակալվեր, շարունակում է պաշտոնավարել:
Արդյո՞ք նորից մեր ազգային հարստություն Քաջարանի կոմբինատի գործոնն է որոշիչը հայոց անկախ պետականության համար ոչ սովորական հարցում:
Արդյո՞ք Քաջարանի կոմբինատն ամենազորն է նաեւ այսօր, ինչպես հեղափոխությունից առաջ:
Ըստ մեր ունեցած տեղեկությունների՝ ե՛ւ Գորիսում, ե՛ւ Կապանում (կառավարության այսօրվա նիստից հետո) ստեղծվել են նախաձեռնող խմբեր՝ քաղաքացիական խաղաղ անհնազանդությամբ միջպետական ճանապարհները շրջափակելու նպատակով, եթե հնարավոր կարճ ժամանակամիջոցում ավազակապետի հարցը չքննարկվի:
Սյունեցիների պահանջը առավել քան հստակ է՝ հանցագործ Վահեն պետք է կանգնի հայոց արդար դատաստանի առջեւ եւ պետական գանձարան վերադարձնի Սյունիքից գողացածը, իսկ մինչ այդ նա պետք է հեռանա Սյունիքից. երկրորդ կարծիք չկա եւ չի կարող լինել: