Ի՞նչ օրակարգով է Լավրովը ժամանել Հայաստան․ Զախարովան մանրամասներ է հայտնել
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մանրամասներ է ներկայացրել դաշնության ԱԳ ղեկավար Սերգեյ Լավրովի հայաստանյան այցից։
«Այս օրերին հայկական կողմի հրավերով աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։ Նախատեսվում են բանակցություններ ՀՀ ԱԳ նախարարի հետ, հանդիպումներ վարչապետի և նախագահի հետ»,- ասել է Զախարովան։
Դիվանագետը նշել է, որ քննարկման հիմնական թեմաները վերաբերելու են «երկկողմ դաշնակցային հարաբերություններին, Մոսկվայի և Երևանի միջև համագործակցության ընդլայնմանը՝ ընդհանուր ինտեգրացիոն ասոցիացիաներում՝ ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ, ԱՊՀ, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում համակարգման ամրապնդմանը»։
Բացի այդ, Զախարովայի տեղեկացմամվ, նախարար Լավրովի հայաստանյան այցի ընթացքում «նախատեսվում է մտքերի փոխանակում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, հունվարի 11-ի և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ի պայմանավորվածությունների կատարման վերաբերյալ»: