Ինչպես և ում միջոցով է Սերժ Սարգսյանը պայքարում Ամուլսարի հանքի դեմ
Վահե Հակոբյանը խուճապի մեջ հերքում է իր կապը Ամուլսարի դեմ ծավալված արշավի հետ: Ինչպես ասում են գողի գլխին գլխարկը վառվում է:
Հետաքրքիր է, ինչպե՞ս պետք է նա հերքի կապը սեփական կնոջ կողմից ղեկավարվող «Պարադիպլոմասի» կազմակերպության հետ, որը ըստ մամուլի հրապարակումների ֆինանսավորվել է բացառապես Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի կողմից և զբաղվել է հիմնականում Ամուլսարը վարկաբեկելով:
Մեկ այլ ՀԿ, որը նույնպես ստեղծվել և ֆինանսավորվել է Զանգեզուրի կոմբինատի կողմից՝ «Սիվիլ Վոյս» կազմակերպությունը, վերջին մի քանի տարում զբաղվել է բացառապես Լիդիանի և Ամուլսարի դեմ արշավով:
Իսկ միգուցե Վահե Հակոբյանը ցանկանում է հերքել, որ Սերժ Սարգսյանն է նրան դարձրել երկրի ամենախոշոր հանքի՝ Զանգեզուրի պնձամոլիբդենայինի փայատե՞ր: Թերևս Վահե Հակոբյանի համար ավելի ազնիվ և անվտանգ կլիներ ընդունել, որ ժամանակին Լիդիանի և Ամուլսարի դեմ արշավի հրահանգը ստացել է անձամբ Սերժ Սարգսյանից:
Այստեղ հարց է մնում, թե ո՞ւմ հրահանգով է նա այդ արշավը շարունակում այսօր: Նրա կնոջ ղեկավարած «Պարադիպլոմասին» շարունակում է սուտ տեղեկություններ տարածել Ամուլսարի դեմ: Բացի այդ, ո՛չ Զանգեզուրի կոմբինատը, ո՛չ Վահե Հակոբյանը մինչ օրս համոզիչ բացատրություն չեն տվել, թե ինչո՞ւ էր իրենց ծառայողական մեքենան սնունդ բերել Ամուլսարի ճանապարհը փակողներին:
Հարցերը շատ են, պատասխանները հայտնի: Սերժ Սարգսյանը հենց վահեհակոբյանների միջոցով է պայքարում հանուն անձնական շահի ու ընդդեմ հեղափոխության՝ որպես գործիք օգտագործելով տնտեսական սաբոտաժը: