Ինգա Փարսադանյանը՝ միջազգային կարգի մրցավար
Արդեն ավանդույթ է դարձել, որ միջազգային մրցումներից Քաջարանի համալիր մանկապատանեկան մարզադպրոցի գեղարվեստական մարմնամարզության սաները վերադառնում են մրցանակներով: Ավանդույթը չխախտվեց նաև այս անգամ: 2025 թ. նոյեմբերի 26-ից դեկտեմբերի 1-ը մարզադպրոցի վեց սանուհի մասնակցեց Դուբայում անցկացված UAE CHALLENGE CUP միջազգային մրցաշարին: Այն բավականին ներկայացուցչական կազմ ուներ՝ ավելի քան 900 մասնակից: Մարզիչ Ինգա Փարսադանյանի հավաստմամբ՝ սա իրենց մասնակցած` բարձր կարգ ունեցող մրցումներից մեկն էր, և իր սանուհիները հուսախաբ չեն արել, բոլորն էլ կանգնեցին պատվո պատվանդանին՝ Մարիա Նազարյանը դարձավ հաղթող, Եվա Գևորգյանն արժանացավ արծաթե մեդալի, իսկ Էդիտա Սաղաթելյանը, Մալենա Գրիգորյանը, Անի Պետրոսյանը և Մարիամ Ստեփանյանը դարձան երրորդ մրցանակակիրներ:
Մրցումներին մասնակցելուց զատ՝ քաջարանցի մարզուհիները մասնակցել են վարպետաց դասերի, ինչը կարևոր նախապայման է մարզական վարպետությունը կատարելագործելու ճանապարհին: Այս անգամ մրցումներին մասնակցեցին մարզուհիների ծնողների միջոցներով, ինչի համար մարզիչն իր երախտագիտությունը հայտնեց:
Լինելով մարզադպրոցում՝ ևս մի անչափ լավ լուր իմացանք: Մարզադպրոցի հիմնադիր տնօրեն Մերուժան Աթայանը հայտնեց, որ մարզիչ Ինգա Փարսադանյանը, հաջողությամբ հանձնելով նորմատիվները, արժանացել է միջազգային կարգի մրցավարի կոչման, ինչի առիթով շնորհավորում ենք և մաղթում նոր հաջողություններ: Քանզի նրա՝ մարզչի պարտականությանն ավելանում է միջազգային մրցումներ սպասարկելու պարտականությունը: