Իշխանության՝ ԶՈՒ իջեցվող հրամանների հետևանքով Հայաստանը շարունակում է գահավիժել. Տիգրան Աբրահամյան
Սահմանային վերջին միջադեպերը, մեր զինծառայողների գերեվարումն առաջին հերթին ցույց են տալիս ինչպես սահմանային հատվածում, այնպես էլ վերջին ճգնաժամում Հայաստանի իշխանությունների տապալումները, ինչը մեզ թե՛ ռազմական, և թե՛ դիվանագիտական առումով խորը փակուղի է մղել, ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը:
«Գերեվարման միջադեպի հետ կապված նշեմ, որ ինժեներական-սակրավորական աշխատանքների իրականացումը ենթադրում է անհրաժեշտ անվտանգության միջոցառումների իրականացումը: Կախված այն հանգամանքից, թե այդ աշխատանքները ինչ բնույթ են կրում, ինչ պայմաններում են իրականացվում, թշնամուց որքան հեռավորության վրա, դրանց համապատասխան ապահովում է իրականացվում: Սակայն գործող իշխանությունների՝ զինված ուժերին իջեցվող հրամանները, որոշումները, որդեգրած մոտեցումները քայքայում են նախկինում գործած և նման իրավիճակներում տրամաբանորեն գործող համակարգերը, ինչի հետևանքով Հայաստանը շարունակում է գահավիժել», - նշել է Աբրահամյանը:
Ըստ փորձագետի՝ մեկ բան պետք է հստակ արձանագրել՝ քանի սրանք իշխանության են Հայաստանը շարունակելու է ստորանալ, զրկվել արժանապատվությունից ու անվերջ զիջել: