Կապան համայնքի կանանց երգչախմբի առաջին բեմելը մարզի համայնքներում
Գարնանային միամսյակի շրջանակներում, Կապան համայնքի կանանց երգչախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Գայանե Հարությունյանի ղեկավարությամբ, մարտի 15-ից ապրիլի 5-ը համերգային շրջագայությամբ առաջին անգամ հանդես է եկել Սյունիքի մարզի Սիսիան, Գորիս, Քաջարան և Մեղրի(Ագարակ) համայնքներում։
Համայնքային ենթակայության՝ արվեստի, երաժշտական դպրոցների և նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների շուրջ 40 մանկավարժից բաղկացած երգչախումբը համերգներին ներկայացել է բացառապես հայ կոմպոզիտորների՝ Կոմիտասի, Առնո Բաբաջանյանի, Ռոբերտ Ամիրխանյանի, Ստեփան Լուսիկյանի, Կարա Մուրզայի, Էդգար Հովհաննիսյանի, Մակար Եկմալյանի և այլոց ստեղծագործություններով։
Երգչախմբի համերգներն անցել են լեցուն դահլիճներում՝ լի ունկնդրի ջերմ ու հիացական արձագանքներով։
Համերգային այս շրջագայությունը մարզի բնակիչներին երգչախմբային արվեստին հաղորդակից դարձնելու, ունեցած փորձը ներկայացնելու և միջհամայնքային մշակութային հարաբերությունները զարգացնելու նպատակ ուներ։
Համայնքապետարանը իր շնորհակալությունն է հայտնում հյուրընկալած համայնքներին՝ ջերմ ընդունելություն ցուցաբերելու և համերգները բարձր մակարդակով անցկացնելուն աջակցելու համար։