Կապան համայնքի կանանց երգչախմբի համերգը
Ամանորին ընդառաջ՝ այսօր Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տոնական համերգով հանդես է եկել Կապան համայնքի կանանց երգչախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Գայանե Հարությունյանի ղեկավարությամբ:
Համերգի ընթացքում երգչախումը հիմնական երգացանկից զատ ներկայացել է 11 նոր ստեղծագործությամբ և բացառապես հայ կոմպոզիտորների՝ Կոմիտասի, Առնո Բաբաջանյանի, Ռոբերտ Ամիրխանյանի, Ստեփան Լուսիկյանի, Մաժակ Թոշիկյանի, Էդգար Հովհաննիսյանի, Խաչատուր Ավետիսյանի և այլոց ստեղծագործություններով։
Կապանցի հանդիսատեսը վայելել է համայնքային ենթակայության՝ արվեստի, երաժշտական դպրոցների և նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների շուրջ 40 մանկավարժից բաղկացած երգչախմբի յուրաքանչյուր կատարում և արժանացրել հոտնկայս ծափահարությունների։
Ավանդույթի համաձայն՝ երգչախումբը համերգը եզրափակել է Գառնիկ Խաչատրյանի «Իմ Կապան» երգով, որն առանձնակի ջերմությամբ է ընդունվել հանդիսականի կողմից։
Նշենք, որ Կապան համայնքի կանանց երգչախումբը ստեղծվել է համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ և իր կարճատև գործունեության ընթացքում հասցրել հանդես գալ համերգային շրջագայություններով՝ Սյունիքի մարզի Սիսիան, Գորիս, Քաջարան և Մեղրի(Ագարակ) համայնքներում։