Հարգելի՛ համայնքային ծառայողներ,
Կապան համայնքի ավագանու անդամներ,
ՏԻՄ համակարգի հարգելի՛ աշխատակիցներ, գործընկերներ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանում այսօր՝ նոյեմբերի 10-ին նշվող Տեղական ինքնակառավարման օրվա կապակցությամբ:
Արդեն 29 տարի է, ինչ մեր երկրում ձևավորվել և զարգանում է տեղական ինքնակառավարման համակարգը, որը, հաղթահարելով տարբեր մարտահրավերներ, այսօր արդեն հաստատել է իր կենսունակությունը և դարձել պետության արդյունավետ կառավարման առանցքային և անբաժանելի բաղադրիչներից։
Այս օրը հնարավորություն է նաև գնահատելու այն նշանակալի աշխատանքը, որ ՏԻՄ-երը իրականացնում են համայնքների համաչափ զարգացման և քաղաքացիների կյանքի բարելավման ուղղությամբ: ՏԻՄ համակարգը մեծ պատասխանատվության, ամենօրյա հետևողական աշխատանքի, համայնքի ու յուրաքանչյուր բնակչի խնդիրներին սրտացավ վերաբերմունքի մասին է։ Սա այն ոլորտն է, որտեղ ամեն որոշում անմիջական ազդեցություն ունի մարդկանց կյանքի որակի վրա, և որտեղ աշխատանքը չափվում է ոչ թե խոսքով, այլ գործով՝ իրականացված ծրագրերով և ստացված արդյունքներով։
Իհարկե, ՏԻՄ համակարգի հաջողության հիմքում կանգնած են համայնքային ծառայողները՝ մարդիկ, ովքեր իրենց արհեստավարժությամբ, նվիրվածությամբ, համայնքին սեփական տան պես վերաբերվելու և նրա առաջընթացի համար անձնական ներդրում ունենալու պատրաստակամությամբ ձևավորում են համայնքի զարգացման իրական դիմագիծը։
Համոզված եմ, որ ՏԻՄ-երը այսուհետ ևս շարունակելու են վստահորեն կատարել իրենց առաքելությունը` հանուն ավելի բարեկեցիկ և բնակիչների համար հարմարավետ համայնքի:
Հրագելի՛ գործընկերներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Տեղական ինքնակառավարման օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով համբերատարություն, տոկունություն, ուժ և եռանդ՝ հետագա աշխատանքները լիարժեք և արդյունավետ իրականացնելու գործում: