Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հունիսի 1–ի՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ: Սա, թերևս, ամենաբարի տոնն է բոլոր տոների մեջ, որովհետև այն նվիրված է աշխարհի ամենասիրելի և ամենաթանկ էակներին՝ երեխաներին:
Եվ այս խորհրդանշական օրը լրացուցիչ առիթ է մեր սերն ու հոգածությունը մեր երեխաների նկատմամբ արտահայտելու, այս օրը նրանց համար հիշարժան դարձնելու, քանի որ երեխաները մեր շարունակությունն են, մեր կյանքի շարժիչ ուժն ու իմաստ հաղորդողները:
Մենք՝ մեծահասակներս, ծնողներս, կարևոր առաքելություն ունենք այս կյանքում․ անել անգամ անհնարինը՝ մեր երեխաների որակյալ կրթության, գիտելիքների ձեռքբերման, բազմակողմանի զարգացման ապահովման համար, որպեսզի ապագայում առիթ ունենանք ուրախանալու և հպարտանալու մեր երեխաների ձեռքբերումներով ու գրանցած հաջողություններով: Մենք ենք պատասխանատու մեր երեխաների ներկայի և ապագայի համար:
Սիրելի փոքրիկներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ այս լուսավոր տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում անհոգ և հետաքրքիր մանկություն: Թո՛ղ ձեր կյանքի բոլոր օրերը լցված լինեն խինդ ու ծիծաղով, անսպառ ուրախությամբ, վառ գույներով և երազանքների անսպասելի իրականացմամբ։