Սիրելի՛ դպրոցականներ, մանկավարժներ, ծնողներ
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի մեկի՝ գիտելիքի և դպրության օրվա և նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ։
Այսօր առանձնահատուկ և կյանքի կարևորագույն փուլի սկիզբ է հատկապես առաջին դասարանցիների և առաջին կուրսեցիների համար, ովքեր սկսելու են բացահայտել ճանաչողության, գիտելիքների և մարդկային հարաբերությունների մի նոր աշխարհ։Վստահ եմ, որ լինելու եք պահանջկոտ ու պրպտող, նպատակասլաց ու ինքնակրթվող, որովհետև ժամանակի պահանջներին համընթաց քայլելով միայն կարող եք արձանագրել շոշափելի առաջընթաց բոլոր բնագավառներում։
Ուստի, սիրելի՛ դպրոցականներ և ուսանողներ, օգտագործե'ք կրթվելու և գիտելիքներով հարստանալու ձեր ուսումնառության տարիները, լավ սովորե՛ք և հիշե՛ք, որ գիտելիքը այն միակ սեփականությունն է, որը ոչ ոք չի կարող ձեզանից խլել։ Ուսման ձեր բարձր առաջադիմությամբ ու հաջողություններով ամրապնդե՛ք ձեր բարեկեցիկ վաղվա օրն ու ձեր ակտիվ և անմիջական մասնակցությունն ունեցեք մեր համայնքի ապագայի ու ավելի լավ Կապանի կերտման գործում:
Շնորհավորում եմ ևս մեկ անգամ բոլոր աշակերտներին, ուսանողներին, ուսուցիչներին ու կրթական համակարգի բոլոր աշխատողներին և մաղթում մեծ ձեռքբերումներ, հաջողություններ և նորանոր բարձունքներ։