Սիրելի՛ դպրոցականներ, մանկավարժներ, ծնողներ
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի մեկի՝ գիտելիքի և դպրության օրվա և նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ։
Այսօր անմոռանալի օր և կյանքի կարևորագույն փուլի սկիզբ է հատկապես առաջին դասարանցիների և առաջին կուրսեցիների համար, ովքեր սկսելու են բացահայտել գիտելիքների և մարդկային հարաբերությունների մի նոր աշխարհ՝ լի անհոգ ու լուսավոր ապրումներով, բազում հետաքրքիր ու գեղեցիկ ակնթարթներով։
Ուստի, սիրելի՛ դպրոցականներ և ուսանողներ, օգտագործե'ք կրթվելու և գիտելիքներով հարստանալու ձեր բոլոր հնարավորությունները, լավ սովորե՛ք և վստահ եղե՛ք, որ 21-րդ դարի աշխարհում միակ կայուն և չարժեզրկվող հարստությունը դա եղել և մնում է գիտելիքը։ Ուսման ձեր բարձր առաջադիմությամբ ու հաջողություններով ամրապնդե՛ք ձեր վաղվա բարեկեցիկ օրն ու ձեր ակտիվ և անմիջական մասնակցությունը ունեցեք մեր սիրելի Կապանի զարգացման գործում:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս Գիտելիքի և դպրության օրվա ու նոր ուսումնական տարվա առթիվ: Բոլոր աշակերտներին և ուսանողներին, ուսուցիչներին ու կրթական համակարգի բոլոր աշխատողներին մաղթում եմ առողջություն, բարեկեցություն և նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ։