Սիրելի կանայք՝ մայրեր, քույրեր, աղջիկներ
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Կանանց միջազգային օրվա՝ մարտի 8-ի կապակցությամբ։ Գարնանային այս գեղեցիկ տոնը աշխարհը լցնում է բարությամբ, երջանկությամբ և սիրով, քանի որ այն նվիրված է հենց Ձեզ։
Հայ կինը փորձության պահեր շատ է ունեցել, սակայն, մշտապես տղամարդու հետ հավասարապես կիսել է թե դժվարությունը, թե դառնությունը, երբեք չկորցնելով հոգու վեհությունն ու կանացիությունը: Հայ կինը միշտ եղել է ընտանիքի պահապան, հենարան ու սյուն, ամուսնու համար՝ թև ու թիկունք:
Եվ այս օրը հրաշալի առիթ է, մեր երախտագիտությունը հայտնել Ձեզ՝ ձեր սիրո, ջերմության, հոգատարության, իմաստնության, մեր աշխարհն ավելի գեղեցիկ, լուսավոր, ներդաշնակ և բարի դարձնելու ձեր ունակության համար:
Միշտ լինեք արևոտ, ժպտերես և բարձր պահեք հայուհուն բնորոշ վեհ արժեքները, որով մշտապես առանձնանում և առանձնահատուկ եք դառնում:
Մաղթում եմ ձեզ ու ձեր ընտանիքներին քաջառողջություն, հարատև սեր ու երջանկություն: Թող գարնանային ուրախ տրամադրությունը և կանացի հմայքն անպակաս լինեն ձեզանից, իսկ հաջողությունը, երջանկությունն ու հաճելի անակնկալներն էլ դառնան ձեր կյանքի հավերժ ուղեկիցը։