Խորին հարգանքով ու երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ։
Անգնահատելի է այն կարևոր ու դժվարին աշխատանքը, որ իրականացնում եք դուք՝ կրթելով ու դաստիրակելով մեր երեխաներին, սերմանելով նրանց մեջ հայրենիքի, ընտանիքի, իրար նկատմամբ սիրո ու հարգանքի բարձր արժեքները, օգնելով առաջին քայլերն անել կյանքում և դառնալ պիտանի մարդ ու արժանի քաղաքացի։ Դրանով իսկ դուք նպաստում եք մեր պետության ու ժողովրդի վստահելի ապագայի կերտմանը, ինչը հայրենանվեր և պատասխանատու առաքելություն է։
Այսօր, ավելի քան երբևէ, կարևորվում է ձեր դերն ու նշանակությունը ինչպես յուրաքանչյուր աշակերտի մեջ անհատականության ձևավորման այնպես էլ՝ արդիական գիտելիքներով նոր սերունդ դաստիարակելու գործում։ Հենց ձեր առաքելությունից է կախված ժամանակակից աշխարհի հետ համընթաց քայլելու մեր կարողությունը։ Դուք բոլոր ժամանակներում անմնացորդ նվիրումով եք կատարել ձեր աշխատանքը և արժանացել մեծ հարգանքի ու գնահատանքի։
Տոնի առթիվ առանձնակի ուզում եմ շնորհավորել նաև վաստակած հանգստի անցած մեր ավագ սերնդի մանկավարժներին, ովքեր շարունակում են անգնահատելի խորհուրդներով և բազմամյա փորձով նպաստել սերունդների կրթման կարևորագույն գործին:
Սիրելի մանկավարժներ,
մեկ անգամ ևս շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ամենայն բարիք, անձնական երջանկություն, հաջողություններ ու մեր Սիրելի Կապանն ավելի մրցունակ համայնք դարձնելու կարողությամբ օժտված աշակերտներ դաստիարակելու հմտություններ։