Օգոստոս ամսվա երկրորդ կիրակի օրը նշվում է Շինարարի մասնագիտական օրը՝ ինչի կապակցությամբ ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ։
Այսօր վստահաբար կարող ենք ասել, որ շինարարի մասնագիտությունն այն եզակիներից է, որը միշտ բարձր է գնահատվել և առանձնահատուկ հարգանք է վայելել ժողովրդի կողմից: Եվ դա պատահական չէ, քանի որ հայ շինարարներն իրենց ուրույն ոճով և ձեռագրով մշտապես առանձնացել են բոլոր ժամանակաշրջաններում և իրենց փորձն ու գիտելիքները սերնդեսերունդ փոխանցելով` ստեղծել են դարերի համար մնայուն արժեքներ։
Այս տոնը նաև մեզ լրացուցիչ առիթ է տալիս առանձնակի երախտագիտությամբ հիշելու շինարարների այն սերունդներին, ովքեր հիմքից են կառուցել մեր քաղաքը, շենացրել արդյունաբերական, մշակութային, ուսումնական, առողջապահական, կենցաղային նշանակության կառույցներով, կամուրջներով ու ճանապարհներով։
Համոզված եմ, որ այսօր էլ շինարարական աշխատանքները մեր քաղաքում գնալով ավելի ու ավելի լայն թափ կառնեն և շինարարության ծավալների աճի հետ մեկտեղ մեր քաղաքն ու գյուղական բնակավայրերը առավել ժամանակակից, բարեկարգ ու գրավիչ տեսք կստանան:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով բոլոր շինարարներին մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ստեղծագործական միտք, անխոնջ աշխատանք, անսահման ներշնչանք, շինարարության աճող ծավալներ և աշխույժ շինհրապարակներ։