Սիրելի՛ կանայք, քույրեր և դուստրեր
Այսօր իմ ջերմ շնորհավորանքն եմ փոխանցում Ձեզ՝ Մարտի 8-ի տոնական առիթով։
Կանանց միջազգային տոնը նույնպես, ինչպես միշտ, ընկալում ենք իբրև մայրության և արարումի, գեղեցկության և սիրո տոն։
Կնոջ դերը միշտ էլ արժևորվել է մեր կյանքում։ Բազմադարյա պատմությամբ է վկայված հայ կնոջ դերը մեր ժողովրդի առաջընթացի, հոգևոր արժեքների պահպանման, ինչպես և հայրենիքի պաշտպանությանը սպառնացող մարտահրավերների դիմագրավման մաքառումներում։
Տոնական այս օրը հիշում ենք, որ մեր համայնքի բնականոն ընթացքը, ստեղծագործ աշխատանքի չխամրող ոգին, արժանապատիվ պահվածքը մեծամասամբ պայմանավորված է ձեզնով։
Տեսնում ենք ձեր նվիրական գործունեությունը կրթության և առողջապահության, տնտեսության և հոգևոր–մշակութային կյանքում, մեր ընթացքի ամենատարբեր բնագավառներում։
Բայց, նախևառաջ, հիանում ենք ձեր անմնացորդ ջանքերով՝ միտված հայ օջախի պահպանմանն ու ամրապնդմանը, մեր ազգային ու քրիստոնեական արժեքները նորոգ պահելուն։
Չափազանց կարևոր է ձեր աջակցությունը մեր բոլոր ձեռնարկումներին, որոնք ուղղված են հանրապետության հարավային մայրաքաղաք Կապանն ավելի բարետես, ավելի բարգավաճ ու կենսունակ պահելուն, ինչը ողջունում ենք և բարձր գնահատում։
Ձեր այդ կեցվածքով, ձեր ստեղծարար ներկայությամբ ուժ և կորով եք ներարկում բոլորիս, շարունակում մնալ ներշնչանքի աղբյուր։
Խորապես համոզված եմ նաև, որ ձեր ու համայնքապետարանի միջև համագործակցությունն ու գործընկերությունն արդյունավետ շարունակություն է ունենալու, որ մեր համատեղ ու հետևողական աշխատանքով աստիճանաբար լուծվելու են մեր առջև ծառացած խնդիրները:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ՝ Մարտի 8-ի առթիվ։
Թո՛ղ գարնան ու գեղեցկության այս տոնը կապանցիներիս բերի հավելյալ լույս, փոխադարձ սեր և հարգանք, հայրենի մեր եզերքին հետայսու նույնպես նվիրվելու վճռականություն։
Թո՛ղ ձեր ուղեկիցներն այսուհետ լինեն խաղաղությունն ու բարօրությունը, սերն ու միասնությունը։