Կապան քաղաքում իրականացված եւս երկու նախագիծ հանձնվեց շահագործման
Կապանում շարունակաբար ավելացող նոր խաղահրապարակների և հանգստի գոտիների շարքը համալրվեց ևս երկուսով։ Համայնքապետարանի միջոցներով այս անգամ շահագործման է հանձնվել Հունան Ավետիսյան փողոցի թիվ 18, 20, Մինաս Պապյան փողոցի թիվ 17, 19 շենքերի հարևանությամբ և Հունան Ավետիսյան փողոցի թիվ 16, Մինաս Պապյան փողոցի թիվ 15 շենքերի միջանկյալ հատվածում գտնվող մարզադաշտը, մանկական խաղահրապարակը և հանգստի գոտին, որի խորհրդանշական կարմիր ժապավենը կտրել են բակի երեխաները՝ ազդարարելով պաշտոնական բացումը։
Ծրագիրն առավել քան սպասված էր հատկապես թաղամասում բնակվող փոքրիկ բնակիչների համար: Տարիներ շարունակ խաղահրապարակ չունեցող այս թաղամասում այսօր անխնամ տարածքի փոխարեն ստեղծվել է վառ ու գունեղ միջավայր՝ լի խաղացող բազմաթիվ երեխաներով, ինչն իր հերթին վկայում է, որ կառուցված նոր մարզադաշտն ու մանկական խաղահրապարակը այլևս սիրված վայրեր են դարձել:
Անմասն չեն մնացել նաև թաղամասում բնակվող մեծահասակները․ նրանց համար ստեղծված հանգստի գոտին ունի սիզամարգերով, ծաղիկներով և դեկորատիվ ծառերով ձևավորված կանաչ տարածք, սալապատ ճեմուղիներ, գիշերային լուսավորություն, նստարաններ, աղբամաններ, զրուցարան՝ լիարժեք հանգիստ ու հետաքրքիր ժամանց կազմակերպելու համար։
Խաղահրապարակի բացմանը ներկա է գտնվել համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը, շրջել բակերի տարածքում, ծանոթացել կատարված աշխատանքների վերջնարդյունքին և զրուցել բնակիչների հետ։
Ծրագրերի հաջող իրականացման համար համայնքային բյուջեից մանկական խաղահրապարակի և հանգստի գոտու կառուցման համար հատկացվել է 17 մլն 875 հազար ՀՀ դրամ, իսկ մարզադաշտի կառուցման համար շուրջ 15 մլն ՀՀ դրամ
/Կապալառու՝ «Վիլաշին» ՍՊԸ/։