ԿԱՊԱՆԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԻ ՄԱՆԿԱԿԱՆ ԴՊՐՈՑԸ ՆՈՐ ՏՆՕՐԵՆ ՈՒՆԻ
Այսօր Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը Կապանի գեղարվեստի մանկական դպրոցի անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ տնօրեն Հասմիկ Գրիգորյանին։
Իր ելույթում Գևորգ Փարսյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել նախկին տնօրեն Ստեփան Դավթյանին՝ կատարած երկարատև ու արդյունավետ աշխատանքի, ինչպես նաև համայնքում և գեղարվեստի դպրոցում ներդրած անգնահատելի ավանդի համար։ Գևորգ Փարսյանը առողջություն և երկար տարիների կյանք է մաղթել պարոն Դավթյանին և հույս հայտնել, որ թեկուզ դպրոցից դուրս նա իր փորձով և մասնագիտական կարողություններով կշարունակի նպաստ բերել ոլորտի զարգացմանը։
Համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նաև Գոհար Աթայանին կատարած բարեխիղճ աշխատանքի համար, ով այս ընթացքում տնօրենի պարտականությունները իրականացրել է որպես ժամանակավոր պաշտոնակատար։
Ներկայացնելով և շնորհավորելով նորանշանակ տնօրենին պաշտոնավարման մեկնարկի կապակցությամբ՝ համայնքի ղեկավարը հայտնել է իր վստահությունը գեղարվեստի դպրոցի հետագա գործունեությունն հուսալի ձեռքեր փոխանցելու առնչությամբ, ինչպես նաև հույս հայտնել, որ նոր տնօրենը իր ունեցած գիտելիքները լավագույնս կծառայեցնի դպրոցի արդյունավետության շարունակական բարձրացմանը և ակնկալվող արդյունքների ապահովմանը։
Նշենք, որ նորանշանակ տնօրեն Հասմիկ Գրիգորյանը ավարտել է Երևանի Գեղարվեստի պետական ակադեմիան և շուրջ 9 տարի դասավանդել Կապանի արվեստի պետական քոլեջում։