Օգոստոսի 12-ի՝ Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և բոլոր նրանց, ովքեր կյանքն ապրում են որպես երիտասարդ մարդ՝ գիտակցելով, որ երիտասարդությունը պարզապես տարիք չէ, այն հոգեվիճակ է, հզոր և չկրկնվող ուժ է։
Որևէ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ հենց դուք՝ երիտասարդներդ եք, ազգային արժեքների կրողներն ու ավանդույթները շարունակողները, միաժամանակ, նորի ու նորարարության կողմնակիցները։ Դուք՝ երիտասարդներդ, բազմիցս ապացուցել եք, որ մեր համայնքի շարժիչ ուժն եք, տրամադրությունն ու գույնը և վաղվա օրը կերտողները։
Մաղթում եմ, որ կյանքում միշտ լինեք պայքարող, հաստատակամ, վճռական՝ հանուն ձեր բարի նպատակների իրագործման, հանուն մեր համայնքի զարգացման։ Գնահատե՛ք ձեր երիտասարդ լինելը, աշխատե՛ք սիրով և եռանդով, կյանքում սահմանե՛ք բարձր նշաձողեր, մի վախեցե՛ք դժվարություններից, շարժվե՛ք առաջ, հավատացե՛ք ձեր երազանքներին ու անդադար աշխատեք դրանց իրականացման համար։
Եվ հիշե՛ք, որ Կապանը հպարտ և ուժեղ է հենց ձեզնով, ձեր բանիմացությամբ, համայնքի խնդիրների լուծմանը հետամուտ լինելու մղումով և մասնակցային բարձր որակներով։
Օրը նաև շատ լավ առիթ է շնորհակալություն հայտնելու համայնքում գործող երիտասարդական կազմակերպություններին, անհատներին, և իհարկե, Կապան համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհրդին, ովքեր համայնքապետարանի հետ սերտ և արդյունավետ համագործակցությամբ նպաստեցին «Կապանը՝ 2021 թվականի Երիտասարդական մայրաքաղաք» կոչմանը։
Սիրելի՛ երիտասարդներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Երիտասարդության միջազգային օրվա առթիվ, մաղթում ձեռքբերումներով լեցուն, հետաքրքիր և որակյալ կյանք։