Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր
31.07.2025 20:58
«Կապանի Լեռնահարստացման Կոմբինատ» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Դանիելյանը և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղի տնօրենի պարտականություններ կատարող Նունե Իսակյանը 2025 թվականի հուլիսի 24-ին ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որը բազմաշերտ փոխգործակցության սկիզբ կարող է դառնալ` խորացնելով բուհ-ընկերություն կապը։ Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց այսուհետ պարբերաբար հանդիպել` հուշագրում ներկայացված կետերն ավելի առարկայական քննարկելու նպատակով։
Փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի իրականացումը կնպաստի ուսուցման պայմանների բարելավմանը, հեռանկարում նաև արդի կրթական պահանջներին համապատասխան մասնագետների պատրաստմանը, որոնք հետագայում կարող են ապահովել ընկերության կադրային պոտենցիալը։