Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատը վերազինվում է
Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի տնտեսական առողջացման շրջանակներում շարունակվում են կոմբինատի արտադրական ներուժի լիարժեք օգտագործման եւ փաստացի արտադրողականությունը նախագծային ցուցանիշներին հասցնելու ուղղությամբ աշխատանքները:
Առաջնահերթ իրականացվում է Շահումյանի ստորգետնյա հանքի տեխնիկական վերազինում: Պոլիմետալի կողմից ձեռք բերվելուց հետո Շահումյանի հանքի տեխնիկական պարկը համալրվել է Atlas Copco, Sandvik, Komatsu, Normet ընկերությունների արտադրության հորատման հաստոցներով, բարձիչ-տեղափոխող մեքենաներով, ստորգետնյա ինքնաթափերով, մղանով, մկրատաձեւ վերհանիչներով: Ընդհանուր թվով հանքի տեխնիկական պարկն արդեն համալրել կամ հին տեխնիկային փոխարինել է 16 միավոր տեխնիկա, եւս շուրջ 10 միավոր տեխնիկա մատակարարման գործընթացի տարբեր փուլերում է եւ կոմբինատում կլինի առաջիկա շաբաթներին:
Ընկերությունը զուգահեռ իրականացնում է անձնակազմի վերապատրաստում տեխնիկայի այնպիսի միավորների պատշաճ շահագործման համար, որոնց հետ աշխատանքի փորձ ունեցող մասնագետներ կոմբինատում չկան՝ այդ գործընթացում ներգրավելով արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների:
Տեխնիկական պարկի հզորացման եւ արդիականացման շնորհիվ զգալիորեն բարձրացել են հանքի սարքավորանքի տեխնիկական պատրաստականության եւ օգտագործման գործակիցները, եւ ավելացել է հանքի արտադրողականությունը: