Կապանի ԼՀԿ արտադրական արդյունքները երկրորդ եռամսյակում
«Պոլիմետալ» ընկերության՝ 2017թ. հուլիսի 25-ին հայտարարված արտադրական արդյունքների համաձայն՝ Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատը 2017թ. երկրորդ եռամսյակում (հունիսի 30-ին ավարտված երեք ամիսը) արդյունահանել է 135 հազ. տոննա եւ վերամշակել է 132 հազ. տոննա հանքաքար, արտադրել է 267 կգ ոսկի, 3.1 տոննա արծաթ, 300 տոննա պղինձ եւ 1200 տոննա ցինկ:
2017թ. առաջին կիսամյակում (հունիսի 30-ին ավարտված վեց ամիսը) արդյունահանվել է 250 հազ. տոննա, վերամշակվել է 246 հազ. տոննա հանքաքար, արտադրվել է 448 կգ ոսկի, 6.2 տոննա արծաթ, 600 տոննա պղինձ եւ 2300 տոննա ցինկ:
Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատը շարունակում է բարելավումները գործնականում բոլոր ցուցանիշներով՝ ներառյալ արդյունահանման ծավալների նշանակալից ավելացումը, ինչը պայմանավորված է ստորգետնյա հանքի արտադրողականության բարձրացման ուղղությամբ միջոցառումների շարունակական ներդրմամբ:
Պաշարների հաշվարկը JORC չափորոշիչի համաձայն եւ Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի ու Լիճքվազ-Թեյի հանքավայրիշահագործմանհամակցված ծրագիրը, ինչպես եւ ծրագրվել էր, պատրաստ կլինեն 2017թ. երրորդ եռամսյակում:
Производственные результаты Капанского ГОКа во втором квартале
Согласно производственным результатам компании «Полиметалл», объявленным 25 июля 2017 года, Капанский ГОК в II квартале (3 месяца, закончившиеся 30 июня) 2017 года добыл 135 тыс. тонн и переработал – 132 тыс. тонн руды, произвел 267 кг золота, 3,1 тонн серебра, 300 тонн меди и 1200 тонн цинка.
Объемы добытой и переработанной руды в первом полугодии 2017 года (6 месяцев, закончившиеся 30 июня) составили 250 тыс. тонн и 246 тыс. тонн, произведено 448 кг золота, 6,2 тонн серебра, 600 тонн меди и 2300 тонн цинка.
Капанский ГОК продолжает демонстрировать улучшения практически по всем показателям, включая значительное увеличение объемов добычи, что связано с продолжающимся внедрением мер по повышению производительности подземного рудника.
Оценка запасов в соответствии с Кодексом JORC и комбинированный план эксплуатации Капанского ГОКа и Личкваз-Тейского месторождения будут готовы в III квартале 2017 года, как и планировалось.