Կապանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոն. օր վեցերորդ
Վեց օր է, ինչ երեկոները Կապանա տան բոլոր ճանապարհները տանում են արվեստի պետական քոլեջի երգեհոնային դահլիճ Համաշխարհային երաժշտական գանձերը վայելելու եզակի առիթ է ստեղծվել։ Հուլիսի 9-ի փառատոնի վեցերորդ օրվա խորագիրը հռետորական հարց էր պարունակում՝  սիրո՞ւմ եք դուք Բրամսին։ Համերգը մեկնարկեց գերմանացի կոմպոզիտոր և երաժշտական քննադատ Ռոբերտ Շումանի  ալտի և դաշնամուրի համար գրված ստեղծագործության կատարմամբ՝ Մարիաննա Շիրինյան (դաշնամուր), Արմեն Նազարյան (ալտ)։ Հաջորդիվ նույնպես Շումանի ստեղծագործությունը հնչեց՝ «Դաշնամուրային կվարտետ մի բեմոլ մաժոր, օպուս 47» դաշնամուր՝ Մարիաննա Շիրինյան, ջութակ՝ Հրաչյա Ավանեսյան, ալտ՝ Անդրեյ Գրիդչուկ, թավջութակ՝ Սևակ Ավանեսյան։
Հայտարարված ընդմիջումից հետո հնչեց 19-րդ դարի գերմանական երաժշտության դասական Յոհաննես Բրամսի «Լարային սեքստետ թիվ 2 սոլ մաժոր, օպուս 36» լայնակտավ ստեղծագործությունը։ Բեմահարթակում բարձրակարգ երաժիշտների վեցյակն էր՝ Հայկ Կազազյան՝ առաջին ջութակ, Հրաչյա Ավանեսյան՝ երկրորդ ջութակ, Անդրեյ Գրիդչուկ՝ առաջին ալտ, Արմեն Նազարյան առաջին ալտ, Սևակ Ավանեսյան առաջին թավջութակ, Ֆրանցիսկո Վիլա՝ երկրորդ թավջութակ հանդիսատեսին տեղափոխեց երաժշտական հնչյունների մոգական աշխարհ, որն այս անգամ ևս վարձատրված հեռացավ դահլիճից։