Կապանի N5 հիմնական դպրոցում անցկացվեց նախազորակոչային եւ զորակոչային տարիքի երիտասարդության հանրապետական մարզական խաղերի 3-րդ մարզային փուլը
Կապանի N5 հիմնական դպրոցում անցկացվեց նախազորակոչային եւ զորակոչային տարիքի երիտասարդության հանրապետական մարզական խաղերի 3-րդ մարզային փուլը, որին մասնակցեցին Քաջարանի N1, Կապանի N2 ավագ դպրոցի, Անգեղակոթի, Մեղրու N1, Խանածախի, Բռնակոթի, Քարաշենի, Ագարակի միջնակարգ դպրոցների թիմերը: Ծրագրում ներառված էին նռնակի նետում, 8 կիլոգրամանոց ուսապարկով փոխանցումավազք (4X50), ձգումներ պտտաձողի վրա, կրոսավազք 1000մ, հրաձգություն օդամղիչ հրացանով եւ ավտոմատի քանդում-հավաքում ձեւերը: Երբ ի մի բերվեցին արդյունքները, պարզվեց, որ իր հավասարը չունեցավ Քաջարանի N1 դպրոցի (տնօրեն` Անահիտ Գեւորգյան, զինղեկ` Վանիկ Աթայան) թիմը, որը ձեռք բերեց 4-րդ` եզրափակիչ փուլին մասնակցելու ուղեգիր: Երկրորդ եւ երրորդ մրցանակային տեղերը գրավեցին Անգեղակոթի եւ Կապանի թիմերը, որոնք արժանացան պատվոգրի: