ԿԱՊԱՆՈՒՄ ՍԿՍՎԵԼ ԵՆ ՎԵՐԵԼԱԿՆԵՐԻ ՆՈՐՈԳՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ
ՀՀ պետական բյուջեի պահուստային ֆոնդից Սյունիքի մարզի առաջնահերթ լուծում պահանջող հիմնախնդիրների ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների համար 2018 թվականին Սյունիքի մարզպետարանին հատկացված գումարների շրջանակներում նախատեսված էր նաեւ Կապան քաղաքի բազմաբնակարան շենքերի վերելակների նորոգման ծրագիրը:
Այդ աշխատանքները մեկնարկել են 2019 թ. փետրվարի 1-ից. ծրագրի ընդհանուր արժեքը 50 մլն դրամ է, որից 45 մլն դրամը ՀՀ պետբյուջեի հատկացումն է, 5 մլն դրամը՝ համայնքի համաներդրումը: Վերանորոգման աշխատանքներն իրականացնում է Կապանի «Վերելակ» ԱԿ-ն:
Այս օրերին արտադրական կոոպերատիվի աշխատակիցները նորոգում են Արամ Մանուկյան փողոցի շենքերի վերելակները:
Ծրագրի ավարտի համար 140 օր է նախատեսված, ընդ որում` ըստ «Վերելակ» ԱԿ-ի տնօրեն Ս.Մկրտչյանի, 42 վերելակներից 4-ը լիովին ավերված ու թալանված են, ու դրանց համար կատարվելիք աշխատանքը ոչ թե նորոգում, այլ նոր վերելակի տեղադրում կարելի է համարել:
Ստորեւ ներկայացնում ենք ծրագրում ընդգրկված վերելակների ցանկը (վերանորոգվող վերելակի հասցեն՝ փողոցը, շենքի համարը, մուտքի համարը):