ԿԱՊԱՆՈՒՄ ԿԱՅԱՑԱՎ ՄԱՐՄՆԱՄԱՐԶՈՒԹՅԱՆ ՄԱՆԿԱՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ՄԱՐԶԱԴՊՐՈՑԻ ՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ԱԿՐՈԲԱՏԻԿԱՅԻ ԲԱՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
Կապանի մարմնամարզության մանկապատանեկան մարզադպրոցում, որտեղ համայնքի ղեկավարի հետևողական ջանքերի արդյունքում ստեղծվել են լավագույն պայմանները, արդեն երկրորդ տարին է ինչ անցկացվում է սպորտային ակրոբատիկայի բաց առաջնություն։
Մայիսի 10-11-ն անցկացված առաջնությանը մասնակցում էին ինչպես Կապանի, Գյումրիի, այնպես էլ մայրաքաղաք Երևանի մարզադպրոցների շուրջ 100 մարզիկներն ու նրանց անձնական մարզիչները։
Երկու օր շարունակ մարզիկներն ու մարզուհիները հանդես են եկել տարբեր մրցելույթներով՝ ցուցադրելով բարձր մակարդակի մարզական պատրաստվածություն։ Տարբեր տարիքային խմբերում մրցել են տղաների քառյակներն ու զույգերը, աղջիկների ու տղաների խառը զույգերը և աղջիկների եռյակներն ու զույգերը: Միևնույն ժամանակ ելույթներ են ունեցել նաև ցատկորդները:
Մրցավարական կազմի որոշմամբ՝ պատվավոր 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները պարգևատրվել են համապատասխան կարգի հավաստագրերով, մեդալներով և նվերներով։
Մարզիկների մրցելույթներին հետևում էր նաև Կապան համայնքի ղեկավարի առաջին տեղեկալ Գոռ Թադևոսյանը։
Առաջնությունն իրականացվել է Կապանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ և ֆինանսավորվել «Կապան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից: