Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության բացման համար ՌԴ ԱԳՆ-ի առաջավոր խմբի գծով աշխատողները՝ Լորում
Մեծ Հաղթանակի 80-ամյա ընդառաջ Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության բացման համար ՌԴ ԱԳՆ-ի առաջավոր խմբի գծով աշխատողները, «Ժառանգություն առաջ և շարունակ» հիմնադրամը, ինչպես նաև Մարշալ Ի.Ք.Բաղրամյանի անվան Հայաստանի վետերանների միության ներկայացուցիչներն են այցելել Լոր Սյունիքի մարզի գյուղում բնակվող Հայրենական մեծ պատերազմի վետերան Հակոբ Լևոնի Վարդանյանին ՝ նրան հանձնելով հիշարժան նվերներ և նյութական օգնություն։
Հակոբ Վարդանյանը 1942 թվականի նոյեմբերին կամավոր մեկնել է ռազմաճակատ, մասնակցել Կովկասի պաշտպանությանը, ազատագրել Դոնբասը, որտեղ վիրավորվել է։ 1-ին Մերձաբալթյան ռազմաճակատ։ Պատվիրել է Քյոնիգսբերգի գրոհին. Պարգևատրվել է Հայրենական պատերազմի շքանշանով, «Կովկասի պաշտպանության համար» , «Գերմանիայի դեմ տարած հաղթանակի համար» , «Քյոնիգսբերգի գրավման համար» մեդալներով, այլ մարտական ​​պարգևներ։
Հիշելով 1945 թվականի հեռավոր մայիսը ընտանիքի և ընկերների ջերմ շրջապատում, Հակոբ Վարդանյանը պատմեց, թե ինչպես պատերազմի ավարտի մասին լուրը լսելուց հետո պարտված Բեռլինում պարեց հայկական ազգային պարը՝ քոչարին: